Značkařský tábor Ukrajina 2019

...tradičně netradičního značkařského tábora na Zakarpatské Ukrajině...


JINOU KRAJINOU UKRAJINOU
Prázdniny na Zakarpatí? Proč ne!

Čeká tě nevšední příroda táhlých hřebenů a úzkých údolí, inspirující prostředí Zakarpatské Ukrajiny a dobrovolnická práce při značení turistických cest. Ale také tradiční brontosauří atmosféra plná kamarádství, odvahy a spolupráce.
To všechno zažiješ na vlastní kůži v již 8. ročníku tradičně netradičního značkařského tábora konaného na Zakarpatské Ukrajině.
Společně se ponoříme do místního života, necháme se unášet dechberoucími výhledy z polonin a naučíme se značit turistické trasy přes vesničky i po horách.
Těšit se můžete také na nákupy sladkých "pečeněk" ve vesnických obchůdkách, mléko přímo od krávy, tradiční saunu a nespočet dalších zážitku!

Tábor s sebou přináší všechny radosti a strasti, které v sobě pobyt v zahraničí a horách zahrnuje. Budeme spát ve vlastních stanech u budovy se základním zázemím - kuchyní a wc nebo kadibudkou. Sprcha bude podle možností teplá, studená nebo v potoce :) Bydlet budeme na dvou místech mezi kterými se přesuneme dvoudenním puťákem.

Vařit si budeme pestře, hlavně z místních surovin a převážně vegetariánsky.

Dopravu po Ukrajině nám zajistí rozhrkané autobusy "maršrutky", jejichž jízda je sama o sobě nezapomenutelným zážitkem. Na Ukrajinu se dopravýme veřejnými vlaky a autobusy.

Jazykové bariéry se bát nemusíš, česko-ukrajinsky a rukama-nohama se dá vždycky domluvit :)

V rámci tábora budeme vytvářet a obnovovat turistické trasy podle pravidel KČT, jak je známe z české přírody. Budeme chodit značit nové trasy do horské přírody, vyrážet na průzkumy nových cest a opravovat některé z 500 kilometrů tras, které jsme již na táborech vyznačili.
Značením zvyšujeme návštěvnost a podporujeme rozvoj Zakarpatí a pomáháme vytvářet hory bezpečnější a přístupnější pro všechny.

Hana Rosová
Kontaktní telefon: 606356650
Kontaktní email: karpatskou.stezkou@gmail.com

Ukázat celý text

Média

Stručně

30. 6. 2019

Brno-město

Cena 3800 Kč

Pořadatel

Hnutí Brontosaurus

Brno-město

www.brontosaurus.cz

Organizátoři

Hodnocení a komentáře

Přidat hodnocení

Byl/a jsi na této akci a chtěl/a bys ji ohodnotit? Přihlas se a hodnoť!

Komentáře


Pošli nám odezvu na EDUBázi


Máš nějaký tip nebo nápad, co a jak zlepšit? Vyskočila na tebe nějaká chyba?

Abychom se když tak mohli doptat na detaily.

Pošli odezvu